• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Elon Musk ve Kardeşi Kimball Musk Tesla Hisse Satışı Nedeniyle Soruşturmaya Alındı

Elon Musk ve Kardeşi Kimball Musk Tesla Hisse Satışı Nedeniyle Soruşturmaya Alındı

 Elon Musk ve Kardeşi Kimball Musk Tesla Hisse Satışı Nedeniyle Soruşturmaya Alındı
Okunuyor Elon Musk ve Kardeşi Kimball Musk Tesla Hisse Satışı Nedeniyle Soruşturmaya Alındı

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk bu sefer kardeşi Kimball Musk ile soruşturma altına alındı. Geçtiğimiz yıl Twitter anketi sonucu Tesla hisselerini satan Elon Musk ve kardeşi bu satış nedeniyle SEC tarafından inceleniyor.

Dünyanın en zengin insanlarından biri haline gelen Elon Musk, girişimleri ve Twitter paylaşımları nedeniyle her zaman gündemde.

Musk, geçtiğimiz yıl Twitter’da bir anket açarak Tesla hisselerinin bir kısmını satıp satmamasını sormuştu. Anketten çıkan sonuca istinaden Musk, Tesla hisselerini satmıştı ancak yatırımcılar bu durumu kriz olarak değerlendirmişti.

Yeni detaylara göre Elon Musk’ın kardeşi Kimball Musk, bu anketten önce kendini zarardan kurtaracak bir hamle yapmış.

Elon Musk, anket sonrası sahip olduğu Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satmıştı. Tesla hisselerine olan güveni sarstığı nedeniyle hisse fiyatlarında büyük bir düşüş yaşandı. Bu olay sonrası yatırımcılar büyük paralar kaybetmişti. Musk’ın hisselerini satmasında bir engel yok, ancak ortaya çıkan yeni bilgiye göre Kimball Musk, anketten bir gün önce hisselerinin bir kısmını satmış. Yani Elon Musk kardeşini uyarmış gibi görünüyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bu detayın ortaya çıkmasıyla harekete geçti.

Satışla ilgili bilgi paylaşımının kuralları ihlal edip etmediğine dair araştırmalar sürüyor. Eğer bu satışta bir art niyet olduğuna karar verirse Musk ailesi maddi yönden biraz sarsılabilir. Milyarlarca dolarlık servet düşünüldüğünde bu bir sorun değilmiş gibi görünebilir, ancak asıl önemli olan Tesla’ya ve Musk’a karşı olan itibarın korunması.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle