• Ana Sayfa
  • Sinema
  • İçerdiği Can Alıcı Sahnelerden Dolayı Tekrar İzlemenin Yürek İstediği Birbirinden Çarpıcı Filmler

İçerdiği Can Alıcı Sahnelerden Dolayı Tekrar İzlemenin Yürek İstediği Birbirinden Çarpıcı Filmler

 İçerdiği Can Alıcı Sahnelerden Dolayı Tekrar İzlemenin Yürek İstediği Birbirinden Çarpıcı Filmler
Okunuyor İçerdiği Can Alıcı Sahnelerden Dolayı Tekrar İzlemenin Yürek İstediği Birbirinden Çarpıcı Filmler

Ağır dramı ve çarpıcılığı nedeniyle ikinci defa izlemenin yürek istediği filmler vardır. Bu filmlerin daha ilk sahnesinden içinizi daraltıp sizi kasvete boğacağını hissedersiniz sanki. Bizler de sizler için, içerdiği can alıcı sahnelerden dolayı tekrar izlemek isterken bir kere daha düşüneceğiniz çarpıcı filmleri bir araya getirdik.

O zaman hadi, birbirinden çarpıcı sahnelere sahip olan etkileyici filmler listemize geçelim!

15. Melankoli (2011) Melancholia

IMDb: 7.2

Özet: Yeni evlenen Justin ve Micheal çifti evliliklerini kutlamak için Justine’nin ablasının evinden ihtişamlı bir davet verir. Justine ve ablası Claire birbirinden çok farklı karakterlere sahip iki kız kardeşlerdir. Claire daha sakin ve ‘normal’ tarafken Justine melankoli ve dramaya eğilimli bir karakterdir. Bir gün, eşine rastlanmadık bir olay gerçekleşir: Melankolia adlı gezegen, güneşin arkasında saklı kaldığı yörüngeden çıkarak dünyaya yaklaşmaya başlar. Bu kıyametin habercisidir…

Oyuncular: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland

Yönetmen: Lars von Trier

14. Köpek Dişi (2009) Kynodontas

IMDb: 7.3

Özet: Kontrolcü ve manipülatif bir baba, üç çocuğunu sürekli eve hapsederek onları aile kurumuna tutsak eder. Oğullarına “cinsel hizmet” vermesi için düzenli ziyaretler yapan ve aynı zamanda da babalarının bir çalışanı olan Christina, onlar için dikkat dağıtıcı biri olmuştur. Belki de bu yüzden dış dünyayı giderek daha fazla merak eden büyük kız,  kaçmak için bir plan hazırlamaya başlar.

Oyuncular: Christos Stergioglou, Michele Valley, Angeliki Papoulia

Yönetmen: Yorgos Lanthimos

13. Ölümle Yaşam Arasında (2003) The Life of David Gale

IMDb: 7.5

Özet: Bu film, Teksas’ta kölelik karşıtı bir üniversite profesörünün tecavüz ve ardından cinayetten hapse atılmasını konu alıyor. İdam gününe son üç gün kalan bu adamla röportaj yapmak için görevlendirilen kadın, görüşme sırasında aslında bulanık olan bir dizi olayı ortaya çıkaracaktır.

Oyuncular: Kevin Spacey, Kate Winslet, Laura Linney

Yönetmen: Alan Parker

12. Kızımı Kurtarın (2007) Gone Baby Gone

IMDb: 7.7

Özet: Ortadan kaybolan yeğenini bulmak için iki dedektif tutan Amanda, elinden geleni ardına koymaz. Bir süre sonra bu dava ilerler hatta neredeyse çözülmek üzeredir… Ancak tam da bu noktada iki dedektif, birbirinden ayrılacak kadar çelişkili fikirleri savunmaya başlarlar.

Oyuncular: Morgan Freeman, Ed Harris, Casey Affleck

Yönetmen: Ben Affleck

11. Aşk (2012) Amour

IMDb: 7.9

Özet: Emekli müzik öğretmenleri Georges ve Anne, hayatlarını kariyerlerine ve birbirlerine adamışlardır. Anne, felç geçirdiğinde ise ilişkileri büyük bir zorlukla karşı karşıya kalır. Georges karısına bakmak için elinden geleni yapacaktır.

Oyuncular: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert

Yönetmen: Michael Haneke

10. Room (2015)

IMDb: 8.1

Özet: Jack ve annesi sadece dört duvarla çevrili minicik bir odada yaşarlar. Odaya hapsedilen anne ve oğlun dramatik hayatına tanıklık edince ruhunuz daralacak. 

Oyuncular: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers

Yönetmen: Lenny Abrahamson

9. Kayıp Kız (2014) Gone Girl

IMDb: 8.1

Özet: Nick’in hayatı karısı Amy’nin aniden ortadan kaybolmasıyla altüst olur. Amy hem de evliliklerinin 5. yıldönümünde ortadan kaybolmuştur. Polisin ve Amy’nin ailesininin gözünde ilk şüpheli olan Nick, aslında masum olduğunu kanıtlamak için büyük bir çabanın içine girer.

Oyuncular: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris

Yönetmen: David Fincher

8. Contratiempo (2016)

IMDb: 8.1

Özet: Kariyerinde hızla büyüyen bir iş adamı olan Adrian Doria, arkadaşı Laura’yı öldürmekle suçlanır. Adrian, kendisi için bir savunma yazar ve güvenilir bir tanık listesi oluşturur. Olayları başından beri olay Adrian’dan dinleyen Virginia, bir süre sonra bu hikayedeki çelişkileri fark etmeye başlar.

Oyuncular: Mario Casas, Ana Wagener, Jose Coronado

Yönetmen: Oriol Paulo

7. Nae Meorisokui Jiwoogae (2004)

IMDb: 8.2

Özet: Bu film, birbirlerine inanılmaz derecede aşık olan bir çiftin aşkını konu ediniyor. Ancak genç kızın Alzheimer’a yakalanıp anılarını her geçen gün unutmaya başlamasıyla bu büyük aşk bir trajediye dönüşecektir…

Oyuncular: Jung Woo-sung, Son Ye-jin, Jong-hak Baek

Yönetmen: John H. Lee

6. İçimdeki Yangın (2010) Incendies

IMDb: 8.3

Özet: Aile dostları olan bir avukatın isteği üzerine, ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin ölüm dileklerini yerine getirmek için Lübnan’a giderler. Simon başta tereddüt etse de bir süre sonra kız kardeşi Jeanne’i kırmak istemez. Hiç farkında olmadan bir maceraya sürüklenen ikiz kardeşler, geçmişin karanlık sır perdesini aralamak üzeredir…

Oyuncular: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin, Maxim Gaudette

Yönetmen: Denis Villeneuve

5. Gel ve Gör (1985) Idi i Smotri

IMDb: 8.3

Özet: Beyaz Rusya’daki bir köyün Alman kuvvetleri tarafından işgal edilmesi, Florya’nın ailesinin yok olmasına sebep olmuştur. Askerlerden kaçmak için ormana giden Florya, bir şekilde evine dönmeyi başardığında ise ailesini ve diğer köylüleri katledilmiş olarak bulur. Savaşın acımasız enkazları arasında hayata tutunmaya çalışır ancak her şey kabusa dönmüştür…

Oyuncular: Aleksey Kravchenko, Olga Mironova, Liubomiras Laucevicius

Yönetmen: Elem Klimov

4. Bir Rüya İçin Ağıt (2000) Requiem for a Dream

IMDb: 8.3

Özet: Bağ kurmak, sevmek ve sevildiğini hissetmek isteyen insanların iç dünyasını yaratıcı bir şekilde anlatan bu film, Sara Goldfarb ile oğlu Harry arasındaki ilişkiyle odaklanıyor. 

Oyuncular: Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connelly

Yönetmen: Darren Aronofsky

3. Bir Ayrılık (2011) Jodaeiye Nader az Simin

IMDb: 8.3

Özet: Sınıf farklıklarını yüzümüze tokat gibi vuran bu filmde eşinden boşanmak isteyen bir kadının dilekçe vermesinden sonra yaşanan olaylar silsilesini anlatıyor. 

Oyuncular: Payman Maadi, Leila Hatami, Sareh Bayat

Yönetmen: Asghar Farhadi

2. Kefernahum (2018) Capharnaüm

IMDb: 8.4

Özet: İhmalkar ve küfürlü ebeveynlerinden kaçtıktan sonra, sokaklarda yaşamaya başlayan 12 yaşındaki bir çocuk, ailesinin ona verdiği hayatı protesto etmek için onlara dava açar.

Oyuncular: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole

Yönetmen: Nadine Labaki

1. Başkalarının Hayatı (2006) Das Leben der Anderen

IMDb: 8.4

Özet: Alman sinemasının en önemli yapımlarından olan bu film, ülkenin birçok yerinde kurulan istihbarat sisteminde çalışan bakanın görevinde karşılaştığı çeşitli oyunları konu ediniyor.

Oyuncular: Ulrich Mühe, Martina Gedeck, Sebastian Koch

Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle