• Ana Sayfa
  • Oyun
  • PlayStation’ın Game Pass’e Rakip Olacak Sistemi İçin Fiyatlar Ortaya Çıktı

PlayStation’ın Game Pass’e Rakip Olacak Sistemi İçin Fiyatlar Ortaya Çıktı

 PlayStation’ın Game Pass’e Rakip Olacak Sistemi İçin Fiyatlar Ortaya Çıktı
Okunuyor PlayStation’ın Game Pass’e Rakip Olacak Sistemi İçin Fiyatlar Ortaya Çıktı

Oyun oynamanın en ucuz ve avantajlı yollarından biri olan Xbox Game Pass sistemine güçlü bir rakip geliyor. PlayStation cephesi de Game Pass benzeri bir sistemle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Kaynak: https://gamerant.com/playstation-game…

Xbox Game Pass sistemi dünyanın dört yanında oyunculara çok cüzi bir ücret karşılığında devasa bir oyun kütüphanesine erişme imkanı sunuyor.

Neredeyse bir karton bardak kahve fiyatına aylık olarak yüzlerce harika oyuna ulaşabildiğimiz bu sistem sayesinde Xbox yarışta PlayStation’ın epey ötesine geçti.

Sony’nin bu gidişatı değiştirmek için harekete geçtiği söylentileri bir süredir oyun dünyasının gündemini meşgul ediyordu.

Xbox Game Pass’e rakip olacak bir aylık abonelik sistemi üzerinde çalıştığı bilinen Sony bunu şimdilik resmi olarak açıklamış değil ancak bu gizli projenin kod adı Spartacus olarak anılıyor.

Spartacus PlayStation Plus ve PlayStation Now sistemlerini birleştirecek.

Şimdilik Spartacus olarak anılan hizmetin ise üç farklı ödeme seçeneğine sahip seviyeleri bulunacak. Bunlar Essential, Extra ve Premium olarak adlandırılıyorlar. Gelen bilgilere göre Essential 10 dolar, Extra 13 dolar ve Premium 16 dolar olarak ücretlendirilecek.

Peki PlayStation’ın Game Pass’e rakip sistemi nasıl işleyecek?

Konu hakkında henüz resmi söylemler olmasa da tıpkı Game Pass’te olduğu gibi aylık abonelik ücreti karşılığında eski ve yeni oyunlardan oluşan bir kütüphaneye sınırsız erişimimiz olacak. Farklı fiyatlara sahip farklı paketler ise oyunculara değişik avantajlar sağlayacak. Örneğin en pahalı paket olan Premium’da bulut tabanlı oyun hizmeti gibi seçenekler olacak.

Peki Spartacus kod adlı bu sistem ne zaman çıkış yapacak?

Henüz resmi duyurusu bile yapılmamış bu sistemin çıkış tarihi net değil ancak oyun dünyası olarak bahar ya da yaz aylarında şimdilik Spartacus kod adını kullanan bu hizmetle tanışmamız olası görünüyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle