• Ana Sayfa
 • Sinema
 • Sinemalarda Bu Hafta: Peter Dinklage’ın Başrolde Olduğu ‘Cyrano’dan ‘Beni Sevenler Listesi’ne 10 Film Vizyonda

Sinemalarda Bu Hafta: Peter Dinklage’ın Başrolde Olduğu ‘Cyrano’dan ‘Beni Sevenler Listesi’ne 10 Film Vizyonda

 Sinemalarda Bu Hafta: Peter Dinklage’ın Başrolde Olduğu ‘Cyrano’dan ‘Beni Sevenler Listesi’ne 10 Film Vizyonda
Okunuyor Sinemalarda Bu Hafta: Peter Dinklage’ın Başrolde Olduğu ‘Cyrano’dan ‘Beni Sevenler Listesi’ne 10 Film Vizyonda

‘Sinemalarda bu hafta hangi filmler vizyona girecek?’, ‘Vizyonda hangi filmler var?’ sorularına yanıt arayan sinemaseverler için haftanın sinema filmlerini derledik. Her Cuma yeni filmlerin vizyona girdiği sinema salonları 25 Şubat haftası yerli ve yabancı 10 yeni filmi konuk edecek. Vizyondaki filmler listesinde bu hafta Joe Wright’in yönettiği ve Peter Dinklage’ın başrolde olduğu ‘Cyrano’dan uluslararası prömiyerini Tallinn’in en önemli kültürel organizasyonlarından Tallinn Black Nights Film Festivali’nde yapan ve Türkiye’deki ilk gösterimini yaptığı 40. İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan ‘Beni Sevenler Listesi’ne sinema filmleri yer alıyor. 

Hazırsanız detaylara geçelim;

1. Sadece Bir Gece

 • IMDb puanı henüz belirsiz.

Özet: Mutlu bir evlilik süren Begüm ile Tamer’in ilişkisi Tamer’in ihanetiyle sarsılır. Alkolün etkisinde olduğu bir gece bir kadınla beraber olan Tamer, bunu sadece bir gecelik bir ilişki olduğunu söylese de Begüm’ü ikna edemez. Begüm, Tamer’i yalnızca bir şartla affetmeyi kabul eder. O da aynı şeyi yapacaktır.  

Oyuncular: Tuba Ünsal, Cemal Hünal, Gürgen Öz

Yönetmen: Sinan Biçici

2. Gizli Gerçek (Run)

 • IMDb: 6.7

Özet: Annesi tarafından çok katı bir şekilde yetiştirilen bir kız, toplumdan izole bir yaşam sürer. Öyle ki ona eğitimini veren kişi bile annesidir. Kızın problemli yaşamı, annesinin sakladığı korkunç bir sırrı öğrenmesiyle  daha da karmaşıklaşır.

Oyuncular: Sarah Paulson, Kiera Allen, Pat Healy

Yönetmen: Aneesh Chaganty

3. Kasa: Büyük Soygun (Way Down)

 • IMDb: 6.4

Özet: Neredeyse bir asır önce inşa edilen İspanya Merkez Bankası kasası on gün boyunca büyük bir hazineyi ağırlayacaktır. Bunu öğrenen genç mühendis Thom, kasaya ulaşıp hazineyi almayı kafasına koyar. Ancak kasanın nasıl inşa edildiğine dair hiçbir belge yoktur. Thom’un bir an önce sıkı bir plan hazırlayıp hazineye ulaşması gerekmektedir. 

Oyuncular: Freddie Highmore, Astrid Bergès-Frisbey, Sam Riley

Yönetmen: Jaume Balagueró

4. Bir Tutam Açlık (Smagen af sult)

 • IMDb: 6.4

Özet: Yemek alanına başarılı bir kariyere sahip olan Maggi ve Carsten, evli bir çifttir. Çevrelerinden gelen tüm olumsuz eleştirilere rağmen, Danimarka’nın en iddialı restoranı olmasını arzuladıkları lokantalarını da açarlar. Şimdiki hedefleri, mutfak camiasında en prestijli ödül kabul edilen Michelin yıldızıdır. Ancak bu yolda önlerine ilginç engeller çıkar.

Oyuncular: Nikolaj Coster-Waldau, Katrine Greis-Rosenthal, Charlie Gustafsson

Yönetmen: Christoffer Boe

5. Mavzer

 • IMDb: 6.2

Özet: Veysi, İç Anadolu bölgesinde yaşayan bir adamdır. Bir gün oğluyla birlikte sürüsüne bakmaya gider ve koyunlarının çoğunu kurt saldırısında kaybeder. Koyunlarını korumak için çeşitli yollar arayan Veysi, kendisine silah olarak bir mavzer almayı planlar.

Oyuncular: Serhat Mustafa Kılıç, Ozan Çelik

Yönetmen: Fatih Özcan

6. Mutlu Canavar Ailesi 2 (Monster Family 2)

 • IMDb: 4.7

Özet: Wishbone ailesi, süper güçleri olan canavarlara dönüşebilen sıra dışı bir ailedir. Ne var ki Mila Starr adlı canavar avcısının radarına takılırlar ve Starr, aileden iki kişiyi yakalar. Bunun üzerine ailenin diğer fertleri canavara dönüşerek bir kurtarma operasyonu başlatırlar.

Seslendirenler: Emily Watson, Nick Frost, Jessica Brown Findlay

Yönetmen: Holger Tappe

7. Lietli: Cin Kabilesi

 • IMDb puanı henüz belirsiz.

Özet: Tolga, kız arkadaşı Merve’nin büyükannesinin ölümünden sonra onunla birlikte köye gider. Yolculuğa iki arkadaşları daha eşlik eder. Ancak grup, köye vardıklarında bir takım tuhaf olaylar yaşamaya başlar. Çok geçmeden bir cin kabilesinin kendilerine musallat olduğunu öğreneceklerdir. 

Oyuncular: Tuğba Akman, Zülfü Hamit Altın, Cemal Aşkın Alpçetin

Yönetmenler: Cemal Aşkın Alpçetin, Can Yelkenciler

8. Fabrika

 • IMDb puanı henüz belirsiz. 

Özet: Bir fabrikada üç ustanın çıraklığını yapan Doğuş, üstünde çalışanların zorba davranışlarına maruz kalır. Onların bu tavrını sindiremeyen Doğuş, kendisini, hayatını altüst edecek bir dizi olayın içinde bulur.

Oyuncular: Muhammet Kınık, Hakan Alagöz, Tolga Bengü

Yönetmen: COSM

9. Cyrano

 • IMDb: 5.9

Özet: Dış görünüşüyle ilgili özgüven problemi yaşayan bir silahşor olan Cyrano de Bergerac, Roxane adlı kadına olan aşkını bir türlü itiraf edemez. Onun emrinde çalışan Christian da aynı kadına âşıktır, fakat oda duygularını bir türlü açamaz. Ne var ki Roxane da Christian’a karşı boş değildir ve onunla iletişim kurmak için Cyrano’dan yardım isteyecektir. 

Oyuncular: Peter Dinklage, Haley Bennett, Kelvin Harrison Jr.

Yönetmen: Joe Wright

10. Beni Sevenler Listesi

 • IMDb: 6.9

Özet: Yılmaz, Cihangir’de yaşayan pek çok ünlüye uyuşturucu tedarik eden ve çevresince de çok sevilen biridir. Ancak İstanbul’da yürütülen uyuşturucu operasyonları sonrası elinde satacak bir şey kalmayınca artık sevilmeyeceğine dair bir paranoyaya kapılır. Bu kuşkulu hâl, onu riskli yollara itecektir. 

Oyuncular: Halil Babür, Hayal Köseoğlu, Ahmet Rıfat Sungar

Yönetmen: Emre Erdoğdu

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle