• Ana Sayfa
  • Haber
  • Zelenski’den ‘Kendisine Ulaşamadım’ Diyen İtalya Başbakanına: ‘Savaş Programını Değiştirmeye Çalışacağım’

Zelenski’den ‘Kendisine Ulaşamadım’ Diyen İtalya Başbakanına: ‘Savaş Programını Değiştirmeye Çalışacağım’

 Zelenski’den ‘Kendisine Ulaşamadım’ Diyen İtalya Başbakanına: ‘Savaş Programını Değiştirmeye Çalışacağım’
Okunuyor Zelenski’den ‘Kendisine Ulaşamadım’ Diyen İtalya Başbakanına: ‘Savaş Programını Değiştirmeye Çalışacağım’

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, kendisine ulaşamadığını söyleyen İtalya Başbakanı Mario Draghi’ye ironi yaparak yanıt verdi. 

Draghi, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesine ilişkin, parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi Genel Kurulu’na bilgi verdi. Draghi, dün akşam Belçika’nın başkenti Brüksel’de Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısını görüşmek üzere olağanüstü düzenlenen AB Konseyine katıldığını belirterek şunları kaydetti:

‘Dünkü Konseye Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin katıldığı an dramatik bir andı. Kiev’de gizli bir yerden bağlanıyordu. Zamanının tükendiğini, kendisinin ailesiyle beraber Rus işgal güçlerinin hedefi olduğunu söyledi. Konseye katılan herkesi etkileyen dramatik bir andı. Bu sabah buraya gelmeden önce beni aradı ve 09.30’a bir telefon randevusu belirledik ama Başkan Zelenskiy artık uygun olmadığı için telefon görüşmesi yapmak mümkün olmadı.’

Zelenski’den yanıt geldi

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski, İtalya Başbakanı Draghi’ye savaşta olduklarını hatırlattı ve ironili bir yanıt verdi. Zelenski, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bugün saat 10:30’da Chernihiv, Hostomel ve Melitopol girişlerinde şiddetli çatışmalar yaşandı. İnsanlar öldü. Bir sonraki sefere Mario Draghi ile belirli bir zamanda konuşmak için savaş programını ona göre ayarlamaya çalışacağım. Bu arada, Ukrayna halkı için savaşmaya devam ediyor.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle