• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

26 Şubat Cumartesi günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. “Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’in Türkiye’ye teşekkür için yaptığı paylaşım Boğazların kapatılması konusunda yanlış anlaşmaya neden oldu.”

2. “Kadın cinayetlerinin genelde cezasız kaldığı Pakistan’da bu kez yüksek sosyete tabir edilen kesimde gerçekleşen ve vahşiliği nedeniyle aylarca gündemden düşmeyen bir kadın cinayetinde ölüm cezası kararı verildi.”

3. “Türk Hava Yolları, (THY) Rusya’nın saldırısı sonrası hava sahasının sivil uçuşlara kapalı olması nedeniyle Ukrayna’ya komşu ülkelerden Türkiye’ye dönecek yolcular için ‘özel ücret’ uygulayacağını duyurdu.”

4. “Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastırskiy, Kiev’de gönüllülere 25 binden fazla silah ve 10 milyon mühimmat dağıtıldığını açıkladı.”

5. “Ukrayna Savunma Bakanlığı, tüm ülkede halkın Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne katılmak için gönüllü olduğunu belirtti.”

6. “Ukrayna’nın Çernihiv bölgesinde halk, Rus tanklarının önüne geçerek elleriyle durdurmaya çalıştı. O anlar kameralara yansıdı.”

7. “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Zelenski’den Erdoğan ve Türkiye’ye teşekkür geldi. Zelenski, Rus savaş gemilerinin Karadeniz’den geçişinin yasaklanması ve Ukrayna’ya sağlanan askeri ve insani destek bugünlerde çok önemli. Ukrayna halkı bunu hiç unutmayacak!” dedi.”

8. “İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, akaryakıtta 1.5 liranın üzerindeki zamma tepki gösterdi. Bilgili, “Mevcut bilet fiyatları ile toplam gelir sadece akaryakıt maliyetini bile karşılayamaz duruma geldi” dedi.”

9. “Ukrayna-Rusya krizinin ölçeği, Batılı ülkelerin yaptırımıyla giderek büyüyor. Fransız yetkililer, Rusya’ya uygulanan ticari yaptırımları ihlal eden bir Rus gemisine el konduğunu açıkladı.”

10. ” Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası ülkeyi terk eden pek çok kişi Türkiye’ye gelmeye başladı.”

11. “Avrupa Konseyi’nde Rusya’nın üyeliğinin askıya alınması oylamasında Türkiye’nin çekimser kaldığı ortaya çıktı. Erdoğan Batı ülkelerini Ukrayna’da yaşananlar karşısında “Nasihat veriyorlar” diye eleştirirken Türkiye’nin bu oylamada çekimser kalmasına eleştiriler geldi.”

12. “Ordu’nun Altınordu ilçesinde sokak köpeğinin insanlara saldırdığı ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen ekipteki bir polis memuru, üzerlerine doğru koşarak gelen köpeğe ateş edip öldürdü. Köpeği vuran polis hakkında ‘hayvana zarar verme’, köpeğin sahibi hakkında ise ‘hayvanı tehlike yaratacak şekilde serbest bırakma’ suçundan savcılık soruşturması başlatıldı. Olay anı bir evin güvenlik kamerasına yansıdı.”

13. “Haluk Levent ve Ahbaplar, Rusya saldırısı altındaki Ukrayna’ya insani yardım için harekete geçti.”

14. “Ali Erbaş’ın Cumhurbaşkanlığı jetiyle Pakistan’a gittiği sırada camilere yardım toplaması tepki çeken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, benzer tarihlerde Kuran kursu ihtiyaçları ile hayır işleri için de IBAN verdiği ortaya çıktı.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle