• Ana Sayfa
  • Oyun
  • FRP Sevenleri Buraya Alalım: Aynı Anda Farklı Karakterleri Yönetebildiğiniz Parti Temelli 11 Oyun

FRP Sevenleri Buraya Alalım: Aynı Anda Farklı Karakterleri Yönetebildiğiniz Parti Temelli 11 Oyun

 FRP Sevenleri Buraya Alalım: Aynı Anda Farklı Karakterleri Yönetebildiğiniz Parti Temelli 11 Oyun
Okunuyor FRP Sevenleri Buraya Alalım: Aynı Anda Farklı Karakterleri Yönetebildiğiniz Parti Temelli 11 Oyun

Parti temelli RPG oyunları fantastik ve bilim kurgu diyarlarında bizi unutulmaz maceralara davet ediyor. Bir grup kahramana aynı anda yön verebildiğimiz bu tür yapımlarda taktik ve strateji kullanmak da kaçınılmaz hale geliyor. Farklı sınıflardaki karakterleri kullanarak savaşa ve hikayeye yön verdiğiniz oyunları listeledik.

1. Expeditions: Rome

Listemizdeki en güncel oyunlardan olan Expeditions: Rome ise birbirinden çetin kahramanların bulunduğu bir grupla Antik Roma maceralarına atılma şansı sunuyor.

2. Divinity: Original Sin 2

Son dönemin en başarılı RPG oyunlarından biri olan Divinity: Original Sin 2 güçlü metin dili ile sağlam oynanış mekaniklerini birleştiriyor. İlk oyunun başarılı yönlerinin hepsini cilalayarak nefis bir deneyim sunan yapım elbette listemizde kendine güçlü bir yer ediniyor.

3. XCOM 2

‘Kardeşim FRP demişsiniz, XCOM koymuşsunuz’ demeyin. Temel mekaniklere bakıldığında aslında XCOM’un parti temelli RPG oyunlarıyla birçok benzerliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Uzaylılara karşı kurulmuş askeri bir örgütü yönettiğiniz oyunda her birimi dikkatlice kullanmalı ve hamle yapmadan önce iyice düşünmelisiniz.

4. Darkest Dungeon

90,000’den fazla incelemeyle Steam üzerinde Çok Olumlu notunu alan Darkest Dungeon ise oynayanın asla bırakamadığı bir RPG olarak öne çıkıyor. Sıra-tabanlı yapım oyuncuların taktik ve stratejilerini en karanlık zindanlarda test ediyor.

5. Pillars of Eternity II: Deadfire

Eora diyarının denizlerinde aksiyon dolu serüvenlere atıldığımız Pillars of Eternity II: Deadfire ise serinin ilk oyununu büyük oranda yeniliyor. Oyunun geliştirici koltuğunda ise RPG türünde dev başarılara imza atmış Obsidian Entertainment oturuyor.

6. Baldur’s Gate III

Baldur’s Gate efsanesinin son halkası erken erişim sürecinde gösterdiği başarıyla oyuncuları heyecanlandırmaya devam ediyor. Oyun dünyasının en sağlam RPG oyunlarındaki formülü koruyan üçüncü oyun yakın zamanda tam sürümüne kavuşmaya hazırlanıyor.

7. STAR WARS – Knights of the Old Republic

RPG türünün geçtiği bir listede elbette Star Wars – Knights of the Old Republic de yer alacak. Halihazırda bir remake ile tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanan KOTOR, türün hayranlarının kesinlikle deneyim etmesi bir yapım olarak oyun dünyasına adını altın harflerle yazdırdı.

8. Pillars of Eternity

Obsidian Entertainment imzalı Pillars of Eternity oyuncuları Eora’ya davet ediyor. Gizemli bir diyarın büyülü sırlarını ortaya çıkarırken bolca metin okuyacak ve RPG elementlerinin zirvesine tanık olacaksınız.

9. Dragon Age: Inquisition

Dragon Age serisinin en son çıkış yapan üyesi Inquisition, oyuncuları Thedas’ın en tehlikeli bölgelerine bir kez daha davet ediyor, iblis ordularına karşı amansız bir savaş vermelerini istiyordu.

10. Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins oyun dünyasının en başarılı RPG oyunları arasında yer almış ve oynayan oyuncuların gönlünde özel bir yer kazanmıştı. Irkları tek bir ortak düşmana karşı birleştirmek için çıktığımız bu yolda oyunculuğun en keyifli anlarına Dragon Age: Origins vesile oldu.

11. Baldur’s Gate II: Enhanced Edition

Bir RPG klasiği olan Baldur’s Gate II ise Enhanced Edition ile modern standarlarla buluşuyor. Kahramanlardan oluşan partinizle destanların ortasına yolculuk ettiğiniz Baldur’s Gate II bir başyapıt olarak uzun seneler oyun hafızamızda yer alacak.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle