• Ana Sayfa
  • Sinema
  • ‘Ne İzlesem?’ Diyenler İçin Onedio Editörlerinin Önerdiği Yüksek Puanlı Dizi ve Film Tavsiyeleri

‘Ne İzlesem?’ Diyenler İçin Onedio Editörlerinin Önerdiği Yüksek Puanlı Dizi ve Film Tavsiyeleri

 ‘Ne İzlesem?’ Diyenler İçin Onedio Editörlerinin Önerdiği Yüksek Puanlı Dizi ve Film Tavsiyeleri
Okunuyor ‘Ne İzlesem?’ Diyenler İçin Onedio Editörlerinin Önerdiği Yüksek Puanlı Dizi ve Film Tavsiyeleri

Kara kara saatlerce ‘Ne izlesem?’ diye düşünüyorsun değil mi? Artık bu düşüncelere son verelim istedik ve senin için bu ay boyunca editörler olarak izlediğimiz filmleri ve dizileri sıraladık.

O zaman hadi, yüksek puanlı dizi ve film tavsiyelerimize geçelim! Bakalım listeden hangilerini beğeneceksin?

Filmler

The Lost Daughter (2021)

IMDb: 6.8

Özet: İngilizce öğretmeni olan Leda, kendisini işine ve çocuklarına adamıştır. Ancak sürekli kendisini yalnız hisseder ve bir gün her şeyden uzaklaşmak için tatile çıkmaya karar verir. Çıktığı tatilde genç bir anneyle tanışan kadın, bütün geçmişiyle yüzleşmeye başlayacaktır.

Oyuncular: Olivia Colman, Jessie Buckley, Dakota Johnson

Yönetmen: Maggie Gyllenhaal

The Invisible Man (2020)

IMDb: 7.1

Özet: Baskıcı ve aşırı derecede kıskanç olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia, ondan ayrılmaya verir ve bir gece gizlice kaçar. Ancak eski erkek arkadaşı bir gün onu bulacak diye hayatı resmen kabusa döner. Çünkü sürekli tüyler ürpertici tesadüflerle karşılaşmaya başlar.

Oyuncular: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer

Yönetmen: Leigh Whannell

King Richard (2021)

IMDb: 7.6

Özet: Tenis kortlarında efsaneler Venus Williams ve Serena Williams’ın başarılarının ardındaki sırra ve azme odaklanıyor bu film. Babaları Richard Williams’ın, profesyonel hayatı ve onlarla olan ilişkisine şahitlik edeceğiz.

Oyuncular: Will Smith, Aunjanue Ellis, Jon Bernthal

Yönetmen: Reinaldo Marcus Green

Sound of Metal (2019)

IMDb: 7.8

Özet: Ruben ve Lou, karavanları ile tek tek şehirleri dolaşan ve gittikleri yerlerde konserler veren müzisyen bir çifttir. Ancak Ruben’in hayatı bir gün boğuk bir ses duymasıyla tamamen değişir…

Oyuncular: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci

Yönetmen: Darius Marder

Boş Ev (2004) Bin-jip

IMDb: 8.0

Özet: Tae-suk, yalnızlık çeken bir adamdır. Bu yalnızlık ona değişik bir huy katmıştır. Evlerinden bir sürü uzak kalan insanların evine girer Tae-suk. Bir süre bu boş evlerde misafirlik eder ve borcunu ödemek için çalışmayan ev aletlerini onarır. Ancak bir gün bir ev ziyareti sırasında yalnız olmadığını fark eder. 

Oyuncular: Seung-Yun Lee, Hee Jae, Hyuk-ho Kwon

Yönetmen: Kim Ki-duk

Diziler

Sweet Tooth (2021 – )

IMDb: 7.8

Özet: Kıyamet sonrası bir dünyaya yarı insan ve yarı geyik olarak gelen bir çocuk, mücadelelerle dolu geçecek olan hayatına zor bir başlangıç yapar. 

Oyuncular: Nonso Anozie, Christian Convery, Adeel Akhtar

Yaratıcı: Jim Mickle, Beth Schwartz

Sharp Objects (2018)

IMDb: 8.1

Özet: Camille Preaker, gizemli ve çözülmemiş bir davayı araştırmak için memleketine döner. Öldürüldüğü tahmin edilen iki kayıp kız çocuğunun peşine düşen Camille, küçük kız kardeşinin ölümü de dahil olmak üzere travmatik çocukluk anılarını yeniden canlandıran bir durumun içine düşecektir.

Oyuncular: Amy Adams, Patricia Clarkson, Chris Messina

Yaratıcı: Marti Noxon

Patrick Melrose (2018)

IMDb: 8.1

Özet: Patrick Melrose, travmatik bir çocukluk yaşamış bir adamdır. Hala bu travmayla boğuşan Patrick’in çocukluğu babasının istismarına göz yuman annesinin gölgesinde geçmiştir. Hep baş etmek zorunda kaldığı bu travma, onu madde bağımlılığına ve şiddete sürükler…

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Jennifer Jason Leigh, Hugo Weaving

Normal People (2020)

IMDb: 8.5

Özet: Farklı aile yaşantıları olan Marianne ve Connell, İrlanda’da bulunan küçük bir kasabadaki okula giderler. İkilinin arasında zamanla duygusal bir şeyler yaşanmaya başlar. Sadece liseyle sınırlı kalmayan ilişkileri, onları çok başka bir yerde çok başka bir zamanda tekrar bir araya getirecektir… 

Oyuncular: Daisy Edgar-Jones, Paul Mescal, Desmond Eastwood

Arcane (2021 – )

IMDb: 9.1

Özet: Ütopik Piltover’da ve Zaun’un ezilen yeraltında geçen hikaye, iki ikonik şampiyonun kökenini ve onları parçalayacak olan güce odaklanıyor.

Oyuncular: Hailee Steinfeld, Kevin Alejandro, Jason Spisak

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle