• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Rusya’nın Ukrayna İşgaline Teknoloji Dünyasından Yaptırımlar: Apple ve Google Hizmetlerini Durdurmaya Başladı

Rusya’nın Ukrayna İşgaline Teknoloji Dünyasından Yaptırımlar: Apple ve Google Hizmetlerini Durdurmaya Başladı

 Rusya’nın Ukrayna İşgaline Teknoloji Dünyasından Yaptırımlar: Apple ve Google Hizmetlerini Durdurmaya Başladı
Okunuyor Rusya’nın Ukrayna İşgaline Teknoloji Dünyasından Yaptırımlar: Apple ve Google Hizmetlerini Durdurmaya Başladı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı dünya devletlerinden ekonomik yaptırımlar gelmeye devam ederken bir adım da teknoloji dünyasının devlerinden geldi. Apple ve Google bazı hizmetlerini Rusya genelinde durdurduğunu açıkladı.

Google ve Apple gibi teknoloji devleri de Rusya’da dijital cüzdan ile ödeme yöntemleri gibi bazı hizmetlerini süresiz olarak askıya alacağını açıkladı.

Batı tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle, Rusya’da bulunan bankaların uluslararası işlerini ilerletemediği bilgisi de paylaşılıyor. Hatta adı geçen bankların müşterileri eğer ABD veya Avrupa’da yaşıyor ya da turist olarak bulunuyorsa, artık kredi kartlarının orada bulunan bankamatiklerde geçerli olmadığını görecekler.

Ayrıca, ülke olarak baktığımızda da Rusya’nın artık ithalat ve ihracat yaparken küresel online ödeme yöntemlerini kullanamadığı, dolayısıyla işleri soğuk savaş döneminde olduğu gibi elden halletmesi gerektiği belirtiliyor.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mikhailo Fedorov dün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Apple’ı Rusların Ukrayna’ya yönelik saldırısı devam ettiği müddetçe tüm hizmetlerini Rusya’da durdurmaya davet ettiği yazısını paylaştı. Ayrıca, direkt olarak Tim Cook’u etiketleyerek bu mektubun eline ulaşmasını sağladı.

Apple Pay ve Google Pay hizmetleri şimdiden çevrimdışı oldu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle