USB-C Girişli İlk iPhone 12 Pro Max Açık Artırmayla Satışa Çıktı

 USB-C Girişli İlk iPhone 12 Pro Max Açık Artırmayla Satışa Çıktı
Okunuyor USB-C Girişli İlk iPhone 12 Pro Max Açık Artırmayla Satışa Çıktı

Apple farkını belli edebilmek için yıllardır şarj ve veri aktarımı için Lightning girişine sahip iPhone modelleri üretiyor. iPhone dışındaki tüm üreticiler bu işlemler için USB-C teknolojisine geçiş yaptı. Slovak bir şirket iPhone 12 Pro Max’in Lightning girişini sökerek buraya bir USB-C girişi ekleyerek satışa sundu.

Avrupa Birliği ve iPhone kullanıcıları uzun zamandır Apple’ın USB-C girişli bir model üretmesi gerektiğini söylüyor. Bu talepleri ise Slovak bir teknoloji şirketi dikkate alarak iPhone 12 Pro Max’in Lightning portunu USB-C ile değiştirmeyi başardı.

Slovakyalı şirket DEEP, iPhone’un alışılagelmiş Lightning bağlantı noktasını sökerek yerine USB-C girişi ekledi.

Bu anı bir video ile ölümsüzleştiren DEEP, tüm yapım aşamasını YouTube üzerinden paylaştı. USB-C’nin sığması için hoparlörü törpüleyen DEEP, bir şekilde iPhone 12 Pro Max’e USB-C girişi eklemeyi başardı.

World’s first iPhone 12 Pro Max with USB Type-C port. What Apple never wanted to do on iPhone.

Tüm testlerden başarıyla geçen USB-C’li iPhone 12 Pro Max, bu bağlantı noktasıyla iTunes’te sorun yaşamıyor. Sorunsuz bir şekilde Mac modellerine de bağlanabilen cihaz, Apple şarj adaptörüyle gayet iyi şekilde çalışıyor.

Ebay’da açık artırma ile satılan USB-C’li iPhone 12 Pro Max, 6 Mart’a kadar satışta olacak.

128GB’lık sürümü dönüştüren DEEP, bu ürünü şuan Ebay’da 1350 Dolar fiyat etiketi ile satılıyor. Lightning girişli iPhone 12 Pro Max ise ilk satışa çıktığında 1099 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle