• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Bilinen Çizgi Film Karakterlerinin Trajik Hikâyelerini Öğrendiğinizde Şaşkınlıktan Ağzınız Açık Kalacak!

Bilinen Çizgi Film Karakterlerinin Trajik Hikâyelerini Öğrendiğinizde Şaşkınlıktan Ağzınız Açık Kalacak!

 Bilinen Çizgi Film Karakterlerinin Trajik Hikâyelerini Öğrendiğinizde Şaşkınlıktan Ağzınız Açık Kalacak!
Okunuyor Bilinen Çizgi Film Karakterlerinin Trajik Hikâyelerini Öğrendiğinizde Şaşkınlıktan Ağzınız Açık Kalacak!

Çocukluğunuzda severek izlediğiniz çizgi filmleri hatırlayın. Onları yakından inceleyip, hayret verici trajik hikâyelerini öğrenmeye var mısınız? Bu hikâyeler gün yüzüne çıktığında, dünyanın ne kadar karanlık bir yer olduğu gerçeği ile yüzleşeceksiniz! Hazırsanız başlayalım. ????

Kaynak: https://www.ranker.com/list/childhood…

13. Sevimli hayalet Casper, zatürre nedeniyle hayata veda eden küçük bir çocuk.

Casper’ın yaratıcısı Harvey Comics, hayalet çocuğun hayalet ebeveynlere sahip olduğunu iddia ediyor. Ne yazık ki, bu açıklama karakterin diğer yapımlardaki görünümüyle örtüşmüyor. 1995 tarihli filmde, Casper, zatürreden ölen bir çocuk olan Casper McFadden’ın manevi kalıntısıdır. Annesi doğum sırasında ölen Casper, bir gün babasından kızakla karda oynamak için izin ister. Bu oyun sırasında, zatürre hastalığına yakalanır ve ardından hayata gözlerini yumarak bir hayalet formuna dönüşür.

12. Donald Duck’ın sevimli yeğenleri Huey, Dewey ve Louie, aslında kendi babalarına yanlışlıkla zarar veren yetim kardeşler.

DuckTales’te ve yaramaz üçlünün yer aldığı diğer tüm çizgi filmlerde ebeveynlerine yer verilmiyor. Çizgi romanlara göre, üçüzler Donald’ın ikiz kız kardeşi Dumbella Duck’ın oğullarıdır. Babalarının kimliği bir sır olarak kalsa da, hikâyesi bir sır olmayabilir. Çocukların parmağının bulunduğu bir eşek şakası sırasında, babaları havai fişekler nedeniyle ağır yaralanarak hastaneye kaldırılır ve geri dönmez. Oğlanların annesi, çocuklarını davranışlarından dolayı asla affetmez ve kardeşi Donald ile yaşamaları için onları gönderir.

11. Babar isimli çizgi dizide, Babar kendi annesinin ölümüne şahit olur.

Fillerin Kralı Babar daha çocukken, annesi bir avcı tarafından kaçırılır ve Babar ormana kaçar. Sonunda bir şehre giden Babar, kendisine insan kıyafetleri giydiren ve ona ‘medeni hayatın’ yollarını öğreten Yaşlı Kadın ile tanışır. Bir süre sonra, kuzenleri Celeste ve Arthur onu bulurlar ve fil krallığına geri dönmesine yardım ederler. Babar döndüğünde, Filler Meclisi onu kral olarak seçer.

10. Phineas ve Ferb’ün kötü karakteri Heinz Doofenshmirtz, çocukluğunda ailesi tarafından psikolojik şiddet görerek ihmal edilir, ve terk edilir.

Doktor Doofenshmirtz’ün hikâyesi, kötü tutumuna bir açıklama getiriyor. Ailesi, Heinz’ın bir kız olmasını bekledikleri için ona kız kıyafetleri giydirerek psikolojik şiddet uygular. Onu, eğlenceli şeyler yapmaktan alıkoyarak bir bahçe cücesi yaparlar ve hem evde hem de okulda işkence görmesine neden olurlar. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Heinz’ın gözünün önünde küçük kardeşini yüceltirler. Sonunda ailesi tarafından reddedilen Heinz, leoparlar ile yaşar ve bir sirke katılır. Sirkte, görevi bir top gibi fırlatılmaktır.

9. Timmy Turner’ın anne ve babası o kadar ihmalkardı ki, onun için iki peri ebeveyn görevlendirildi.

Görünüşte, Timmy Turner dünyanın en şanslı çocuğu, çünkü istekleri genellikle dünyanın sonu senaryolarına yol açsa bile, mutluluğunu sağlamak için her şeyi yapabilecek olan iki sihirli vaftiz ebeveyne sahip. Ancak biraz irdelendiğinde Timmy’nin hikâyesi oldukça üzücü. Her şeyden önce, peri vaftiz ebeveynlerinin olmasının nedeni, kendi ailesinin onu ihmal etmesi, bakıcısının bir tiran olması, okulda düşük performans göstermesi ve sık sık zorbalığa maruz kalması.

8. İlk sahibi Lyman tarafından terk edilen Odie’yi, Garfield’ın sahibi Jon sahipleniyor.

Garfield’ın sevecen ve iyimser köpeği Odie, çizgi romanların bazılarında Jon Arbuckle’ın oda arkadaşı olan Lyman’a aitti. Hayranlar tarafından sevilmeyen Lyman, çizgi romanlardan çıkarıldı. Böylece asıl sahibi Lyman tarafından terk edilen Odie, Jon tarafından sahiplenildi.

7. Harley Quinn, Joker hayatına girmeden önce saygın bir psikiyatristti.

Doktor Harleen Quinnzel, Joker ile tanışmadan önce, Arkham akıl hastanesinde tehlikeli mahkumlarla çalışan saygın bir psikiyatristtir. Joker ile çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra ona aşık olur, ancak sağlıksız ilişkileri Harleen’e iyi gelmemektedir. Joker, kendisinin de çılgına dönmesine neden olan kimyasal fıçısına Harleen’i attığında, Harleen, Batman’in düşmanlarından biri olan Harley Quinn’e dönüşür.

6. Yaratıcısı tarafından reddedilen Astro Boy, sirke satılır.

Astro Boy, oğlu yakın zamanda ölen Umataro Tenma tarafından yaratılır. Astro Boy inşa edildikten kısa bir süre sonra, Umataro onu reddederek bir robot sirkine köle olarak satar. Ancak Profesör Orchanomizu tarafından kısa süre sonra bu hayattan kurtarılır ve Astro Boy’un hayatı o andan itibaren yoluna girmeye başlar.

5. Usta Splinter, başlangıçta bir evcil faredir ve sahibi Shredder tarafından yok edilir.

Evcil bir fare olan Splinter, saygın bir ninja olan sahibini izleyerek dövüş sanatlarını öğrenir. Shredder’a dönüşen Oroku Saki, Splinter’ın sahibinin kardeşidir ve bir anlaşmazlığın ardından onu öldürür. Splinter lağımda saklanmak zorunda kalır, ancak bir trafik kazası sonucunda Splinter, dört kaplumbağa bulur ve gizemli bir mutasyon sıvısına maruz kalır.

4. Bir zamanlar iyi birisi olan Buz Kralı, lanetli bir taç nedeniyle kötü biri haline geldi.

Adventure Time’ın Buz Kralı, bir zamanlar Simon Petrikov adında saygın bir tarihçiydi. Lanetli bir tacı inceleyen Petrikov, yavaş yavaş akıl sağlığını kaybetmeye başlar ve kötü Buz Kralı’na dönüşür. Bu dönüşümden önce, arkadaşı Vampir Kraliçesi Marceline ile çok yakındır. Simon, kendisine ne olduğunu anladığında Marceline’i geride bırakır ve onu sonsuza dek kaybetmesine neden olur.

3. Demona, kendi ihanetiyle sevdiği herkesi kaybeder.

Disney’in Gargoyles isimli çizgi dizisinin en trajik figürü Demona, bir zamanlar Goliath’ın eşiydi ve çiftin bir kızı vardı. Kendi halkına ihanet ederek Viking akıncılarına katılan Demona, klanını kuşatmadan koruyamaz. Goliath’ın da içlerinde bulunduğu hayatta kalan altı kişi, lanetlenir ve taşa dönüştürülür. Bu olay, Demona’nın insanlara olan kinini ve intikam duygusunu ortaya çıkarır.

2. Şirine, kötü sihirbaz Gargamel’in Şirinleri yakalamak için planladığı bir tuzağın parçasıydı.

Erkeklerden oluşan Şirinler köyünde tek dişi olan Şirine, Gargamel tarafından yapılır. Şirine, hayata gözlerini açtığında, Şirin Baba onu bulana kadar ormanda kalır. Başlangıçta, Gargamel’in Şirinler’den birini yakalamasına yardımcı olmaya çalışan Şirine, ihaneti ortaya çıktıktan sonra Şirinler Mahkemesi’ne götürülür. Duruşmada, Şirin Baba, Gargamel’in lanetlerini sihirli bir şekilde ortadan kaldırarak onun suçunu bağışlar.

1. Arabasıyla gizli bir laboratuvara çarpan Turbo Genç, araba formuna dönüşür.

Brett Matthews, normal bir gençken, bir fırtına sırasında tehlikeli bir karayolunda giderken yoldan çıkar ve gizli bir laboratuvara çarpar. Arabasıyla beraber moleküler bir ışına maruz kalan Brett, sıcak havada araba formuna dönüşme gücüne sahip olur. Soğuk havada ise normal bir genç olarak hayatına devam eder. Brett’in dönüşümlerini izlemek eğlenceli olsa da, durumu tam bir kabus!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle