• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Şubat)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Şubat)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Şubat)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Şubat)

27 Şubat Pazar günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmeleri ile sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya yönelik yaptırımlara bir yenisi daha eklendi. AB, Fransa, Almanya, İtalya, Birleşik Krallık, Kanada ve ABD koordineli bir şekilde yayımladıkları açıklama ile Rus işgalini kınadı. Önümüzdeki günlerde uygulanacak yaptırımlar arasında, “belirli Rus bankalarının SWIFT sisteminden çıkarılması” da yer alıyor.

2. Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği, Türklerin elçiliğe gönderdiği insani yardım malzemelerini sosyal medya hesabından paylaşarak, ‘Dost kara günde belli olur’ dedi.

3. Ukrayna’nın birçok bölgesinde çatışma haberleri gelirken, çapraz ateşte kalan 6 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.

4. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, müzakere sürecine ilişkin olarak, ‘Ukrayna’ya saldırgan tavır içinde olmayan yerlerde müzakereye açığız’ dedi.

5. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla Avrupa’nın batısına doğru yeni bir göç hareketliliği başladı. Polonya’dan yapılan açıklamaya göre üç günde sınırı geçenlerin sayısı 100 bini aştı. Yoğun göç dalgasının yaşandığı Polonya sınırı, çocuklu aileler haricinde sivillere kapatıldı.

6. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde tüm gözlerin çevrildiği Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’den yeni görüntüler geldi. Ukrayna Ordusu, dün Kerson bölgesinde imha edilen Rus konvoyuna yapılan müdahalenin görüntülerini paylaştı.

7. Ukrayna’nın başkenti Kiev ve çevresinde çatışmalar sürerken, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, esir alınan Rus askerlerine ilişkin görüntüleri paylaştı.

8. Rus birliklerinin sabah saatlerinde girdiği Harkov’da mahsur kalan Türk öğrencilerden Sultan Biçer, katıldığı NTV röportajında korku dolu anlar yaşadı. Tam röportaj sırasında Sultan Biçer’in bulunduğu bina, büyük bir patlamanın etkisiyle sarsıldı.

9. 7’den 70’e tüm dünyanın gündeminde, günlerdir Rus lider Putin’in kendi ifadeleriyle ‘askeri operasyon’ olarak söyledikleri Ukrayna’ya karşı başlatılan ‘işgal’ var. İş dünyasının sosyal medyası olarak nitelendirilen LinkedIn’deki paylaşımlar da Ukrayna’daki duruma çevrilmiş durumda. Yazılım geliştiricilerden CEO’lara kadar pek çok Ukraynalı, elinde silahlarla Ruslar’a karşı savaşmaya koştu.

10. Rusya saldırısı altındaki Ukrayna’nın en genç milletvekili 26 yaşındaki Sviatoslav Yuraş, başkent Kiev’i savunmak için silahlanıp sokağa çıktı.

11. İngiltere’de yaşayan bir çocuk annesi Stephenie Taylor ikinci çocuk isteyince eBay’den sperm ve döllenme kiti aldı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle