• Ana Sayfa
  • Haber
  • ‘Kocalarını Bırakıp Kaçıyorlar’ Diyerek Gündem Olan Çetiner Çetin Ukrayna’da Olmadığı İddialarına Cevap Verdi!

‘Kocalarını Bırakıp Kaçıyorlar’ Diyerek Gündem Olan Çetiner Çetin Ukrayna’da Olmadığı İddialarına Cevap Verdi!

 ‘Kocalarını Bırakıp Kaçıyorlar’ Diyerek Gündem Olan Çetiner Çetin Ukrayna’da Olmadığı İddialarına Cevap Verdi!
Okunuyor ‘Kocalarını Bırakıp Kaçıyorlar’ Diyerek Gündem Olan Çetiner Çetin Ukrayna’da Olmadığı İddialarına Cevap Verdi!

Geçtiğimiz günlerde HaberTürk muhabiri Çetiner Çetin, Ukrayna’nın işgali ile ilgili bir yayın yapmıştı. Yanında kurduğu ‘Kocalarını bırakıp kaçıyorlar’ cümlesiyle tepki toplayan muhabirin, Ukrayna’dan yayın yapmadığı iddia edildi. Çetin ise bu iddiaları canlı yayında yalanladı. 

Kaynak: Medya Radar

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışma maalesef ki dur durak bilmeden devam ediyor biliyorsunuz ki.

Geçtiğimiz günlerde Habertürk TV’nin Ukrayna’nın işgaliyle ilgili haber yapmak üzere bölgeye muhabir Çetiner Çetin’i gönderdiği iddia edilmişti..

Hatta yayında Ukraynalı kadınlar hakkında ‘Kocalarını bırakıp kaçıyorlar’ gibi cümleler kuran muhabir sosyal medyada gündem olmuştu hatırlarsanız.

O anları da buraya bırakalım:

Bugün ise konuya dair Medyaradar ilginç bir iddia ortaya attı: Çetiner Çetin’in Ukrayna’da olmadığı halde, yayınlarını Ukrayna’dan yapıyormuş gibi gösterdiği iddia ediliyor.

Dikkatli izleyiciler ve konuya hakim gazeteciler, Çetin’in Romanya – Ukrayna sınırındaki Romanya’ya ait Siret sınır kapısından yayın yaptığını iddia etti.

Medyaradar’ın haberine göre Çetin’in bölge ile ilgili gelişmeleri anlatırken bulunduğu konumda bazen Çernivtski bazen de Ukrayna yazılıyor.

Çetin’in yayında sürekli olarak sınırda Ukrayna’dan kaçmak isteyenlerin oluşturduğu 34 kilometrelik kuyruktan bahsettiği, bunun dışındaki bilgilere hakim olmadığı da iddialar arasında.

Ancak Çetiner bugün iddiaları canlı yayında yalanladı: “Birkaç internet sitesinde bizim nerede yayın yaptığımıza dair tartışma yaratacak bazı ifadeler kullanılmış. Ben çok merak eden insanlara hemen pasaportumu da şuradan göstereyim.”

‘Biz sınır hattından yayınlarımıza devam ediyoruz. Aslında canlı yayında bütün dünyanın seyrettiği durumu anlatırken biraz farklı yorumlanabilir ama birkaç internet sitesinde bizim nerede yayın yaptığımıza dair tartışma yaratacak bazı ifadeler kullanılmış. Ben çok merak eden insanlara hemen pasaportumu da şuradan göstereyim. 24’ünde Budapeşte’ye iniş yapmışız 25’inde de biz Ukrayna’ya giriş yapmışız.’

“Burada binlerce araç sırada bekliyor. Almıyorlar da. Gördüğünüz gümrüğün öbür tarafı Romanya, karşı taraf Siret, Romanya. İnsanlar saatlerdir burada bekliyor.”

Açıklamanın tamamını da buraya bırakalım:

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle