• Ana Sayfa
  • Haber
  • Şarkıcı Çelik Ukraynalı Kadınlar Üzerinden Yaptığı Paylaşımla Türkiye’deki Mültecileri Hedef Aldı

Şarkıcı Çelik Ukraynalı Kadınlar Üzerinden Yaptığı Paylaşımla Türkiye’deki Mültecileri Hedef Aldı

 Şarkıcı Çelik Ukraynalı Kadınlar Üzerinden Yaptığı Paylaşımla Türkiye’deki Mültecileri Hedef Aldı
Okunuyor Şarkıcı Çelik Ukraynalı Kadınlar Üzerinden Yaptığı Paylaşımla Türkiye’deki Mültecileri Hedef Aldı

Ukrayna-Rusya arasında yaşanan savaşın ardından birçok ünlü isim ‘Savaşa Hayır!’ paylaşımıyla Putin’e tepki gösterdi. O isimlerden biri olan Çelik de tepki paylaşımını Ukraynalı kadınlar ve Türkiye’deki mültecileri karşılaştırarak yaptı.

24 Şubat’ta Rusya lideri Putin, sabahın erken saatlerinde televizyon kanalından ulusa seslenerek Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçı sözde yönetimlerin Rusya’dan askeri yardım talebinde bulunduklarını belirterek Ukrayna’nın doğusundaki Donbass’a özel askeri operasyon başlatmıştı.

Askeri hedeflerin bombalandığı, çok sayıda sivilin yaralanıp hayatını kaybettiği işgal şu an dördüncü gününde. Rusya’nın saldırıları bugün başkent Kiev ve Harkov’da yoğunlaşmış durumda.

Bir yandan da tüm dünyanın büyük bir endişe ve öfkeyle takip ettiği Ukranya-Rusya savaşı için protestolar ve savaş karşıtı paylaşımlar da giderek çoğalıyor.

Türkiye’de de Pınar Deniz, Derya Uluğ, Doğa Rutkay, Yıldız Tilbe, Murat Yıldırım, Burcu Biricik, Funda Arar gibi gibi pek çok ünlü isim ‘Savaşa Hayır!’ dedi.

O isimlerden biri de Çelik’di. Ünlü şarkıcı, tepki paylaşımını Ukraynalı kadınlar ve Türkiye’deki mültecileri karşılaştırarak yaptı.

Çelik paylaşımında “Amerikan CIA uçağına binip kuş taklidi yaparak ölen Afganlılara karşı bu fotoğraf. Türkiye’de dehşet saçan sözde mülteci sığınmacı Afgan ve Suriyelilere yazıklar olsun. ” sözleriyle mültecileri hedef aldı.

Sadece Çelik değil, bazı ünlü isimler de Ukrayna-Rusya arasında yaşanan savaşla ilgili yaptıkları paylaşımlara mültecileri de eklemekten geri durmadı.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle