• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Sıkılanlara Şifa Niyetine: Minecraft’ı Bambaşka Bir Hale Getiren Birbirinden İlginç ve Yararlı 11 Mod

Sıkılanlara Şifa Niyetine: Minecraft’ı Bambaşka Bir Hale Getiren Birbirinden İlginç ve Yararlı 11 Mod

 Sıkılanlara Şifa Niyetine: Minecraft’ı Bambaşka Bir Hale Getiren Birbirinden İlginç ve Yararlı 11 Mod
Okunuyor Sıkılanlara Şifa Niyetine: Minecraft’ı Bambaşka Bir Hale Getiren Birbirinden İlginç ve Yararlı 11 Mod

Minecraft’ın yüzlerce saatlik bir serüven vadeden nefis dünyasıyla uzun yıllardır oyun dünyasındaki tahtını koruyor. Bir türlü bırakamadığımız popüler oyun, geliştirilen binlerce mod sayesinde yepyeni içerikleri de bünyesine ekliyor.

İşte Minecraft’ı bambaşka bir hale getiren birbirinden enteresan 11 mod…

1. Daha Fazla Biyom Modu (Biomes O’ Plenty)

Minecraft’ın dünyasını zenginleştiren Biomes O’ Plenty modu sayesinde bloklardan oluşan dünya daha renkli hale geliyor. Yeni bitki örtülerini oyuna ekleyen mod sayesinde Minecraft yepyeni bir atmosfer kazanıyor.

2. Hızlı Ağaç Kesme (TreeCapitator)

Birçok mod paketinin olmazsa olmazlarından biri olan TreeCapitator ise oyuncuya zaman kazandıran bir mod olarak öne çıkıyor. Tek vuruşla ağaçtaki tüm odunları elde etmenizi sağlayan modun elbette gerçekçi bir yönü de var.

3. Nükleer Füze Modu (ICBM)

ISCBM ise farklı füze üreterek Minecraft dünyasını bombardımana tutmamıza olanak tanıyor. Balistik füzelerden nükleer silahlara kadar uzayan geniş bir envanterle Minecraft’ı bir savaş alanına çevirebilirsiniz.

4. Mutant Moblar (Mutant Creatures)

Oyunun halihazırda birçok tehlike ile kaynayan dünyasını daha da tekinsiz bir hale getiren bu mod ise oyundaki mobları mutasyona uğratıyor. Dev zombiler ve dört kollu endermanlar sizi iyice zorlayacak.

5. Envanter Düzenleme Modu (Inventory Sorter)

Oyunun temel sürümünde eksikliğini çektiğimiz bu mod kesinlikle vazgeçilmez bir kolaylık sunuyor. Envanterdeki tüm eşyaları belli bir düzende sıralamanızı sağlayan Inventory Sorter büyük bir zaman kaybını da önlüyor.

6. Küçük Bloklar Modu (LittleBlocks)

Minecraft’ın vadettiği inşaat deneyimini adeta baştan yaratan Little Blocks modu ise oyundaki blokların boyutunu küçültüyor. Küçük boyutlardaki bloklar sayesinde birbirinden detaylı yapılar inşa etmek mümkün hale geliyor.

7. Grafik ve Gölge Modu (OptiFine ve Shaders)

Mod dünyasının en başarılı çalışmalarından biri olan OptiFine ise grafiksel anlamda Minecraft’ın çağ atlamasını sağlıyor. OptiFine çeştili doku ve gölge paketleriyle beraber kullanıldığında adeta görsel bir şölen sunuyor.

8. Endüstri Modu (BuildCraft)

Birçok mod paketinin de bünyesinde barındırdığı BuildCraft ise Minecraft’ta sanayi devrimini başlatıyor. Fabrikasyon, kablolama ve makineleşme sürecini başarılı bir şekilde oyuna taşıyan BuildCraft’ı çok seveceksiniz.

9. Mini Harita (Xaeros Map)

Oyunu oynayan herkes büyük emeklerle inşa ettiği evini ya da zorlukları aşarak bulduğu maden noktasını kaybetmiştir. Oyundaki hiçbir konumu kaybetmemenize olanak tanıyan Xaeros Map sayesinde tüm bu problemler sona eriyor.

10. Dünya Düzenleme (WorldEdit)

Minecraft için geliştirilmiş en kapsamlı modların belki de başında gelen WorldEdit ise devasa yapıları saniyeler içerisinde inşa etmenizi sağlıyor. Adeta sihirli bir değnekle oyunun dünyasını şekillendirmenize fırsat veren WorldEdit olmazsa olmaz bir moddur diyoruz.

11. Bloksuz Minecraft (NoCubes Mod)

Minecraft’ı Minecraft yapan bloklar, küplerdir efendim.

Fakat NoCubes Mod ise adeta tabuları yıkarak bütün kenar ve köşelere savaş açıyor. Oyunun bloklardan oluşan dünyasını baştan yaratan mod sayesinde sevdiğimiz Minecraft bambaşka bir suretle karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle