• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Yüzler Yine Gülmedi: Elden Ring’in Zayıf Optimizasyonuna Gelen Tepkiler Giderek Artıyor

Yüzler Yine Gülmedi: Elden Ring’in Zayıf Optimizasyonuna Gelen Tepkiler Giderek Artıyor

 Yüzler Yine Gülmedi: Elden Ring’in Zayıf Optimizasyonuna Gelen Tepkiler Giderek Artıyor
Okunuyor Yüzler Yine Gülmedi: Elden Ring’in Zayıf Optimizasyonuna Gelen Tepkiler Giderek Artıyor

25 Şubat 2022’de çıkış yapan Elden Ring anlık 700,000’den fazla oyuncuyla müthiş bir ivme yakaladı. FromSoftware tarafından geliştirilen açık dünya RPG oyunu oyun dünyası tarafından bir başyapıt olarak addedilse de performans tarafında yoğun problemler yaşıyor. 

Anlık FPS düşüşleri yüzünden birçok oyuncu heyecanla beklediği Elden Ring’i oynayamadığından şikayetçi oldu. Steam üzerinden oyunu düşük inceleme yağmuruna tutan oyuncuların tepkilerini derledik.

1. Oyunun üst düzey sistemlerde bile zayıf bir performansa sahip olduğu belirtiliyor.

Oyunun muazzam açık dünyası kendine çektikçe oyuncular keşfetmeye devam etmek istiyor. Fakat FPS 30’un altına düşünce Elden Ring oynanmaz hale geliyor.

2. Yine de bazı oyuncular umudunu koruyor.

Önceki FromSoftware oyunları göz önünde bulundurulduğunda Elden Ring’in de önümüzdeki günlerde daha stabil bir performansa kavuşacağını düşünüyoruz. Belli ki incelemesini yapan forumcu arkadaşımız da öyle düşünüyor. İyi forumlar!

3. Bu gözler Batman: Arkham Knight gördü, Cyberpunk 2077’de ağladı.

Elden Ring’in PC sürümünün performans açısından vahim bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Fakat elbette daha kötülerini deneyim etmişliğimiz var.

4. Aşağıdaki Elden Ring oyuncusu ise halinden memnun. ????

O kasada nasıl bir ekran kartı var bilmiyoruz. Fakat belli ki bu arkadaşımıza stabil bir deneyim sunmayı başarmış.

5. Giriş seviye bir oyuncu bilgisayarı ile rahat oynayan da var.

Heyecanla beklenen oyun GTX 3080’e sahip sistemlerde rahat çalışamazken GTX 1650’de yağ gibi akıyormuş. Herhalde bazı arkadaşlarımız Miyazaki’nin efsununu aldı.

6. FromSoftware hayranı olmasına rağmen yaka silken de…

Her yeni oyunla benimsenen formülü bir üst seviyeye taşıyan FromSoftware oyunları nedense PC tarafında sürekli problem yaşıyor. Yine de yayınlanan güncellemeler sonrası önceki oyunların iyileştirildiğini belirtmekte fayda var.

7. The Lands Between gibi bir diyarda bile umuda her zaman yer vardır.

Metacritic üzerinde 95 puan alarak müthiş bir başarı elde eden oyunun birçok açıdan fevkalade olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Teknik problemler çözüldüğünde geriye uzun yıllar boyunca oynayacağımız harika bir oyun kalacak.

8. Ütilitaryen bir yaklaşım olmuş.

Yeni güncellemeler yayımlanana kadar beklemek kulağa mantıklı geliyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde oyunun FPS probleminin büyük oranda çözüleceği tahmin ediliyor. Dolayısıyla bir süre daha bekleyip oyunu öyle satın almayı düşünebilirsiniz.

9. Bir Souls oyuncusunun yapması gereken de budur.

Ruhumuzu ortaya koyduk, 25 FPS pay biçtiler.

10. Oyunun halihazırda pek zorlayıcı olan başdüşmanları FPS düşüşleri sebebiyle adeta yenilmez hale geliyor.

Hızlı tepki vermenin oldukça önemli olduğu bir oyunda FPS düşüşünün olmaması gerekiyor. Hem Dark Souls serisi hem de Elden Ring gibi yapımlarda olabildiğince hızlı olmanız ve hareket etmeniz kritik önem taşıyor.

11. Zıt güçlerin çarpışması…

Peki ya siz hangi taraftasınız?

‘Saniyede 10 kare görsem ben bu oyunu yine oynarım arkadaş’ diyenlerden misiniz? Yoksa ‘1080p 60 FPS kırmızı çizgimdir’ diyerek yeni güncellemeleri mi bekleyeceksiniz?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle